מסעות בעולם

איטליה:דולומיטים-
מבצרים ענקיים,יקבים ופסגות הרים דרמטיות מאפיינים את האזור הצפוני ביותר באיטליה.בצפון האלפים האוסטרייים,במערב האלפים השוויצריים ובמזרח-האלפים האיטלקיים והדולומיטים האימתניים.
לא במקרה בחרו ב”גירו דאיטליה” לטפס חלק לא קטן מפסגות הדולומיטים.במהלך התחרות
בהרים האלה נקבעים המנצחים ושם גם נושרים החלשים לאחור.
ביולי 2006 תמימים ונרגשים יצאנו למסע בדולומיטים.את הסיפור המלא אפשר לקרוא בבלוג שלי.אציין רק שבמהלך הטיפוס ל”פסו דלו סטלביו” שבמהלכו מטפסים מ800 ל2800 מטר מעל פני הים
בדולומיטים יש מעט מישורים מה שהופך את חופשת הרכיבה למאתגרת במיוחד.כל יום נרכוב כ100 ק”מ ונטפס לא פחות מ2000 מטר.בין הפסגות על פניהן נחלוף:פסו פדאיה,פסו ג’יאו,ופסו דלו סטלביו על 47 הסרפנטינות המפורסמות שלו. אבל לא נוותר גם על ביקור בעיירת הסקי קורטינה דאמפצו ורכיבה אפית במרחבי האלפים הקטנים-אלפה די סיוזי.
ננחת במילאנו ומשם נצפין ליעדנו:פסו פורדוי עיירת סקי הממוקמת בגובה 2240 מטר מעל פני הים.
מיד כשעוזבים את הכביש המהיר מתחילה ההתרגשות.יערות עצומים ופסגות מזדקרות ומשוננות שמציירות ציורים בשמיים.כאן מתחיל מסע הקסם המופלא שלנו
וולטר המארח המקסים שלנו,שאירח כבר מאות רוכבים ויודע מה אנחנו צריכים,ידאג לכל מחסורנו במשך השבוע.
ארוחת הבוקר השופעת בריאות מוגשת במזנון פתוח ואינה חסרה דבר כך גם הארוחה הארוזה אותה מכין וולטר באהבה כל בוקר.אחרי הרכיבות מחכה הג’קוזי ולאחריו ארוחת ערב מפנקת.
כל הרכיבות מלוות על ידי רכב ליווי.
במהלך השבוע נרכוב כ600 ק”מ ו”נטפס” 12,500 מטר מצטברים.
מספר ימים ברוטו:8
לינה:מלון 3 כוכבים מקסים
דרגת קושי:5
אפי הטיול:מעגלי
תאריך יציאה-תחילת יולי

צרפת:פרובנס,
-פרובנס היא אחד האזורים הפופולאריים ביותר בצרפת ואלי באירופה כולה ועם הנופים המגוונים הכוללים פסגות הרים מושלגות,שדות לבנדר ריחניים וצבעוניים וחוף ים משגע הכולל את ה”ריביירה” הצרפתית המפורסמת, לא קשה לראות למה.
פרובנס שטופת שמש 300 יום בשנה והשילוב  עם היקבים והיין המשובח והמטבח הפרובנסלי הידוע בעולם כולו  לאחד האתרים האטרקטיביים ביותר לטיול.
תוסיף לכל אלה רשת של  כבישים קטנים ויפהפיים ותקבל את  אחד מיעדי הרכיבה  המושלמים.
הטיול שלנו מתחיל ומסתיים בשדה התעופה במרסיי או בניס.במשך 7 ימים נכיר את האתרים המרכזיים בפרובנס,נבקר בערי ימי הביניים המפורסמות ב”לוברון”ההררי,נטפס את “מונט וונטו” המפחיד,נרכוב בשדות לבנדר,נבקר בקניון וורדון האגדי הנחשב ל”גרנד קניון” של אירופה ,נרכוב לאורך הים בריביירה הצרפתית,נאכל טוב נישן טוב נבקר ביקבים ונבין מדוע אמנים כמו מטיס,פיקאסו וואן גוך  וסזן ובמאים רבים  בחרו בפרובנס כמקור ההשראה שלהם.
מספר ימים ברוטו:9
לינה:מלונות 2-3 כוכבים.(על בסיס חצי פנסיון)
קושי רכיבה:2-3(חוץ מהטיפוס לוונטו שהוא אופציונאלי והוא ברמת קושי 5)
אופי הטיול:מתגלגל
תאריך יציאה:שבוע אחרון של מאי

צרפת:מרכז הפירנאים
בשנת 2000 הגעתי בפעם הראשונה למרכז הפירנאים,לאזור המכונה”ארייג’ ומאז לא נרגעתי.כל כך לא נרגעתי שחזרתי לשם עוד 3 פעמים.משהו בפשטות של המקום בצניעות של המקומיים והיופי הפראי של האזור כבש את לבי.הפירנאים,בצד הצרפתי,נהנים מכמויות מים בלתי נתפסות והצליל שמלווה אותך לאורך כל הדרך הוא של מים מפכים,המראות ירוקים טריים וההרים עוצמתיים ומאתגרים.
כבישים שקטים,תנועה מועטה,בתי קפה בדרך,הרבה רוכבי אופניים אווירת חג מתמשכת.זה מה שקורה שם וזה מה שנחווה.
נטוס לברצלונה ומשם בהעברה לעיירה סן ג’ירון שם נקבע את מושבנו לשבוע הקרוב.מכאן נצא,מלווים ברכב כל הזמן,ל6 ימי רכיבה מעגליים ולא נוותר על גיחה ליום מיתולוגי שיכלול את הטיפוס ל”קול דה טורמלה” ו”קול דה פריסורד”.
מספר ימים ברוטו:8
לינה-מלון 3 כוכבים בסן ג’ירון
קושי רכיבה-3-4
אופי הטיול:מעגלי
תאריך יציאה-יוני

צרפת:חוצה פירנאים
המסע בפירנאים מהנדיי שלחופי האוקיינוס האטלנטי לקוליור שבים התיכון הוא אחד הקשים המאתגרים והמתגמלים שיש.
במשך 8 ימים נחצה את כל רכס הפירנאים הצרפתיים עם “נגיעות” מדי פעם בספרד.כל יום הוא קרב בפני עצמו ובכל יום 2 או 3 טיפוסים קשים מאוד.במהלך המסע נרכוב 800 ק”מ ונטפס 18,000 מטר.לא נוותר על אף פסגה אפשרית ונסמן וי על שמות מיתולוגיים כמו:פריסורד,אוביסק,טורמלה,פיירס,מנט ועוד רבים אחרים.סה”כ 18 פסגות ענק ועוד כמה עליות קלילות דומות ל “נס הרים” צובא ומבוא חמה.
בחלק לא קטן מהזמן נהיה על המסלול של הטור דה פרנס ששנה אחרי שנה בוחר בדולומיטים כדי לבחון את קצה גבולות היכולת של טובי הרוכבים בעולם.השנה,אגב,ירכבו את ה”טורמלה” פעמיים.פעם כחלק ממסלול ופעם ברכיבה נגד השעון.
זהו אינו מסע לרוכבים לא מנוסים.במסע זה יכולים להשתתף רק מי שתחת גלגליהם עברו מאות ואלפי ק”מ של רכיבות קשות וטיפוסים ארוכים ורצופים כאלה שמורגלים  לרכיבה רצופה של 5-6 שעות ביום למספר ימים רצופים ומסוגלים להגיד “כן” כשברור שכבר ממש “לא”.זה יקרה יותר מפעם אחת במהלך המסע.
מספר ימים ברוטו:11 בתוכם 8 ימי רכיבה ויום מנוחה
לינה-מלונות 2-3 כוכבים ע פי ההיצע שבדרך
אופי הטיול:מתגלגל
דרגת קושי:5+ אתגרי
תאריך יציאה-יוני ,ספטמבר
איטליה:סיציליה,
שבוע בלתי נשכח באחד המקומות היפים בעולם. רכיבה לאורך הים,טיפוס וביקור בהר הגעש אתנה,רכיבה וביקור בעיירות עתיקות ומדהימות כמו טאורמינה,הרבה היסטוריה וארכיאולוגיה,מלון מקסים ואוכל סיציליאני משובח.

מספר ימים ברוטו:8 מתוכם 6 ימי רכיבה
לינה-מלון 3 כוכבים  על המים
אופי הטיול:מעגלי
דרגת קושי-2-3
תאריך יציאה-אפריל -מאי –ספטמבר

איטליה:חוצה סרדיניה-
סרדיניה,אחד האיים האקזוטיים ביותר באיטליה,שילוב מנצח בין ים להרים,מזג אויר מזמין,רכסי הרים לא גבוהים אך מדהימים ביופיים,נוף כפרי,שדות פורחים,אוכל ואירוח נפלאים ותושבים מחייכים.
האי סרדיניה הוא גן עדן לרוכבי אופניים.המסע שלנו ייקח אותך ללבה של אחת מהאדמות העתיקות של אירופה.בין הרים מפוסלים מרוח ושמש,עם קניונים עמוקים ויערות “בתוליים” ניתן לגלות את הטבע בצורתו הפראית ביותר,שרידי ארכיאולוגה יחודיים  ומסורת שרגליה נטועות אי שם בתחילת ההיסטוריה
סרדיניה נשארה פשוטה ושמרנית מתוירת במידה ומכניסת אורחים במידה בלתי רגילה.האי לא גדול במיוחד ולכן הוא אידיאלי למסע חוצה אי באופניים.
מתחילים באולביה שבצפון ומסיימים בקליארי בנקודה הכי דרומית של האי.
בין האטרקציות:הירידה ל”קלה גונונה” היכן שההר פוגש את הים,רכס הרי ה”סופרמונטה” המדהים מעל אוליאנה,שמורת הטבע “גיארה”,החוף הדרומי המרהיב ביום הרכיבה האחרון.

מספר ימים ברוטו :10מתוכם 7 ימי רכיבה
לינה-שילוב בין מלונות משפחתיים,גסטהאוסים ומלונות 2-3 כוכבים
אופי הטיול:מתגלגל
דרגת קושי-2-3
תאריך יציאה:ספטמבר

איטליה:פיאמונטה
פיאמונטה?איפה זה?זה מה שגם אני שאלתי כשחבר הציע שניסע לרכוב שם.נסעתי ספקן וחזרתי מהופנט.פיאמונטה חבל ארץ מהמם ביופיו ומפעים בפוריותו.פיאמונטה היא ארץ היין,המסעדות הנופים והפשטות.הזוג המארח בבית המשפחתי מזה כמה דורות הוא לא מפסיק לסייע בכל דבר.ארוחת הבוקר שופעת בכל טוב ומהחצר בה נמצאת גם הבריכה נשקף נוף שהסעיר את דמיונם של טובי הציירים.אחר הצהריים בתום הרכיבה אפשר לטבול בבריכה היפה שבחצר.
בתקופת בה ניסע,ספטמבר מתרחש בציר הענבים והחגיגה בעיצומה.חקלאים איטלקיים מבוגרים מסיעים את ה”סחורה” שלהם בטרקטורים כמו פעם,כל היקבים מתמלאים בענבים ומתחילים במלאכת עשיית היין.הרכיבות בין החוות עצירות בבתי הקפה המקומיים והכול באווירה כפרית מדהימה.
בכל יום יוצאים לרכיבה בכיוון אחר כולל ביקור ב aqui terme עיר המעיינות החמים שם מקבלים מסאג’ וטיפול בבריכות הטרמליות,ואפשר גם,אם רוצים,לצאת לרכיבה אחת אתגרית במיוחד ב”col d`agnello עליה רצחנית במיוחד מתאימה לאוהבים לסבול
הטיול בן 7 ימים וכולל 5 ימי רכיבה
לינה במלון משפחתי מקסים
תאריך יציאה:ספטמבר 2010

איטליה:טוסקנה
מה לא נכתב כבר על טוסקנה מי לא היה בטוסקנה ומה כבר אפשר לחדש?ובכל זאת,יש משהו קסום בלהגיע רכוב על גבי האופניים שלך לפיאצה של סיינה או לדואומו  בפירנצה,לרכוב בין העיירות הקלאסיות ולבקר ביקבים וחוות יפהפיות בארץ הקיאנטי,לטפס בטיפוס לא פשוט להרים בגובה של 2000 מטר לבקר באלפים האפואניים ולקנות גבינות בפיאנזה או במונטה פולצ’יאנו.
הטיול בן 8 ימים וכולל 6 ימי רכיבה מלאים.
לינה בחווה פרטית יפהפיה בלב ארץ הקיאנטי
תאריכי יציאה:סוף מאי –יוני,ספטמבר

צרפת:האלפים הצרפתיים ואזור אנסי
אלפ ד’ואז,קול דה גליבייר,לה גרנד מרמוט,קול דאיזוארד,קול ד’אורנון,קול דה קרואה דה פר,אגם אנסי,טלואר על שפת האגם,העיירה המארחת את לאנס וקבוצתו מדי שנה,אוכל צרפתי משובח,בתי מלון נעימים קרואסון ו”שוקולה שו”והרבה פאן פאן פאן.זה מה שנחווה ב9 ימים באלפים הצרפתיים ובאזור אגם אנסי שליד ג’נווה שבשוייץ.
לינה בבתי מלון 3 כוכבים
הטיול בן 9 ימים מתוכם 7 ימי רכיבה
יציאה:ספטמבר 2010

ספרד:גירונה-
ג’ירונה,בירת רוכבי האופנים המקצוענים ממוקמת בלב ספרד הקטלונית.קחו את כל  מה שידעתם על ספרד הוסיפו לזה נחמדות פשטות ואירוח נדיב ותקבלו את הקטלונים
.האוכל הנופים והמלון המקסים שלנו הופכים את הטיול הזה לגן עדן של ממש
הרכיבות כוללות התחקות אחר מסלולי הרכיבה של לאנס ארמסטרונג,טיפוס אכזרי לפסגת אחד היפים שברכס הפירנאים,רכיבה לאורך הים התיכן וביקור בעיירה cadaques שם חי סלוואדור דאלי,ביקור באנדרטה שהקים דני קראוון לזכרו של חסיד אומות עולם walter Benjamin רכיבה בcollascabra אזור הרי געש מרשים מאוד וטיולים סביב הplan d`estagne אגם יפהפה לא רחוק ממקום מגורנו
נבקר בעיירה העתיקה besalu ונבקר במקווה העתיק והשמור היטב נראכל טוב ונהנה מאירוח רחב לב בבית אחוזה משופץ ויפהפה.
לינהmas pelegri serinya:
8 ימים 6 ימי רכיבה
דרגת קושי-3
יציאה-ספטמבר

מסעות בארץ:
איירונבאך
בפברואר 2004 הצטרפתי לחברים במסע אופניים מעפולה לאילת.לזמנו זה היה הטיול הכי ארוך שעשיתי בארץ והתחושה שניתן ב3 ימים לכסות שטח כל כך גדול ויפה של הארץ קסמה לי מאוד.החלטתי ,כהרגלי, להגדיל ראש וכך נולד המסע המכונה “איירונבאך”(יש אומרים שילוב של הקושי שב”איירונמן” והסיפא של שם המשפחה שלי.
האיירונבאך הוא מסע אופניים מרתק מים אל ים אל ים ועוד ים.מהים התיכון אל הים האדום כשבדרך עוברים דרך הכנרת וים המלח.
המסלול עובר דרך הכבישים הכי יפים בישראל תוך שימת דגש על כבישים לא ראשיים שבהם התנועה מועטה.המסלול עובר דרך כל גבולותיה של ישראל אם זה לבנון בצפון, סוריה בצפון מזרח,ירדן במזרח ומצרים במערב.ב4 ימים נעבור מפני הים לרמת הגולן נרד לכנרת ולים המלח המקום הנמוך העולם.ונטפס שוב למצפה רמון הדרומית ומשם לאילת-העיר הכי דרומית בישראל.במשך 5 ימים נרכוב 800650 ק”מ ונטפס כ9000 מטר מצטברים.
איירונבאך 5 2010 יהיה האיירונבאך הבינלאומי הראשון והוא ייפתח לרוכבים מהעולם
מספר ימי רכיבה-5
אופי הטיול-מתגלגל
דרגת קושי-4
תאריך יציאה:נובמבר 2010